Shelby County

Jun 25th, 2012 | By | Category: Show Results

Shelby County

 

Five-Gaited
Three-Gaited
Fine Harness
Park
Pleasure
Pleasure Driving
Country Pleasure
Country Pleasure Driving
Western
Road Horse
Roadster Pony
Hackney Pony
Harness Pony
Hackney Pleasure Driving
Miscellaneous
Equitation

^Back to Top

FIVE-GAITED

Five-Gaited Stake Number of entries in class:6
1 Callaway’s No More Mr. Nice Guy Brian Chappell for Bruce Williams
2 Fort Chiswell’s Royal Kiss Elisabeth Goth for Elisabeth Goth
3 Iconium Karin Folkers-Smith for Windy Hill Farm
4 Without Any Doubt A.J. Bruwer for Bill and Coe London
5 Charmed By Chance Kristen Knight for James Orr
6 Attache’s Crown Royal Lionel Ferreira for Annika Bruggeworth

Junior Number of entries in class:6
1 The Cover Story George Schmid for Silver Brook Stables, Inc.
2 Pure Royalty Mike Tunstall for B&T Vonderschmitt LLC
3 Clap O’ Thunder Peter Palmer for Carl Fischer Jr.
4 Brown Recluse Stephanie Sedlacko for Chris Brannan
5 Undercover Agent Christopher Hostetter for Ashlyn Farms LLC
6 Heir Assault Candi Aversenti for Candi Aversenti

3-Year-Old Number of entries in class:4
1 Mountain Glen Tiffany Wheeler for Fox Grape Farms, Inc.
2 Roselane’s Miss Loretta Brian Chappell for Ricky Cook
3 Contact John Field for Carl Fischer Jr.
4 Cloverleaf Red Moon Rising Bill Schoeman for Bill Schoeman

Novice Number of entries in class:6
1 Nuttin’ But The Best Janet Lyttle for Janet and John Lyttle
2 Rhythm & Romance Gerhardt Roos for Shields & Associates Inc.
3 Callaway’s Stir It Up Larry Hodge for Larry Hodge
4 Deep Blue Heart Chris Brannan for Cross Timbers Saddlebreds
5 Supremacy’s Fire Fly Renee Biggins for Phyllis Harris
6 The Conventional Wisdom Robert Byers for Rachel Seifert

Ladies Number of entries in class:1
1 Turquoise Charlotte Kurtz for Carl Fischer Jr.

Amateur Stake Number of entries in class:2
1 El Dorado’s Gossip Girl Brittany Balagna for Brittany and Diane Balagna
2 The Veldt Queen Eeta Sachon for Eeta L. Sachon Revocable Trust

Amateur Number of entries in class:3
1 The Veldt Queen Eeta Sachon for Eeta L. Sachon Revocable Trust
2 Break On Through Laura Elliott for Stockings N Stripes LLC
3 El Dorado’s Gossip Girl Brittany Balagna for Brittany and Diane Balagna

Junior Exhibitor Stake Number of entries in class:2
1 Callaway’s Pretty In Pink Mitchell Tunstall for McDonald LLC
2 What’s Your Daddy Tanner Parham for Steve Myers

Junior Exhibitor Number of entries in class:3
1 Cheerful Memories McKenna Slater for Pamela Slater
2 Callaway’s Pretty In Pink Mitchell Tunstall for McDonald LLC
3 What’s Your Daddy Tanner Parham for Steve Myers

Pony Number of entries in class:3
1 CH Red Flame Thrower Drew Taylor Hewitt for Barbara Goodman Manilow
2 Callaway’s Wind Chill Emily Jarman for Jennifer McGowan
3 By Design Only Caroline Dolt for Cedarcrest Farm

^Back to Top

THREE-GAITED

Three-Gaited Stake Number of entries in class:4
1 Battlefield Peter Palmer for Carl Fischer Jr.
2 Callaway’s Clemency Elisabeth Goth for Elisabeth Goth
3 Honky Tonky John Field for Linda Faerber and Carl Fischer Jr.
4 Cosmic Charm James Wallen for Grand Vin Stables

Junior Stake Number of entries in class:3
1 I’m Worth It All Clarke Vesty for Susan Pullen-Swope
2 Passionut Laura Elliott for Stockings N Stripes LLC
3 First Class Blue Mike Felty for Jackie Wahrmund

3-Year-Old Number of entries in class:2
1 Ringo’s Mega Buck Kelly Self for Annalize and Gene Van Der Walt
2 Aunty Bellum John Field for Carl Fischer Jr.

b1 Undulata’s Thriller Johanna Kapioltas for Edward Bennett
2 Master Dancer Peter Mace for Andrea and Edward Sanford
3 Ashlyn’s Danny Boy Christopher Hostetter for Ashlyn Farms LLC

Novice Number of entries in class:5
1 Roselane’s Kiss Me All Over Brian Chappell for Bruce Ekstrom
2 Pretty Penelope Jannie Giles for Jeffrey Schab
3 Miranda Grey Denessa Harper for Louise and Paul DeBlois
4 SA Tango 2 Die For Ali Judah for Pieter Hugo
5 Honky Tonky John Field for Linda Faerber and Carl Fischer Jr.

Ladies Number of entries in class:5
1 Kalarama’s Blue Mac Jacqueline Beck for Williams Family Trust
2 Zagnut Tiffany Wheeler for Glasscock, Inc.
3 Promised Love Stacey Kipper for Sondra Kipper
4 Top Style Jamie Bowlds for Jamie and Terry Bowlds
5 Liberty’s Magic Kelly Lockhart for Victoria Reed

Amateur Stake Number of entries in class:1
1 Cumberland Crescent Candi Aversenti for Candi and Edmund Aversenti

Amateur Number of entries in class:6
1 K Sue Rah Carla Ritzie for Carl Holden Jr.
2 Handsome Heir Dr. Amy Rhea Rock for Dr. Amy Rhea Rock
3 The Ice Man Lights Out Heather Toole for Bonnie Hamilton and Elizabeth Haydon
4 Doubledogdareme Beth Jenkins for Elizabeth Jenkins- Weisner
5 Cumberland Crescent Candi Aversenti for Candi and Edmund Aversenti
6 Select The Best Jane Feist for Jack Feist

Junior Exhibitor Stake Number of entries in class:3
1 The Proof Is In The Heir Alex Rudder for David Rudder
2 Show Baby Show Christina Collis for Christina Collis
3 Undulata’s Lost And Found Kelsey Hargadon for Theresa Hargadon

Junior Exhibitor Number of entries in class:3
1 The Proof Is In The Heir Alex Rudder for David Rudder
2 Show Baby Show Christina Collis for Christina Collis
3 Undulata’s Lost And Found Kelsey Hargadon for Theresa Hargadon

Pony Number of entries in class:1
1 Callaway’s Preservation Mitchell Tunstall for Samantha Conlin

^Back to Top

FINE HARNESS

Fine Harness Stake Number of entries in class:4
1 Three Gables Cracklin’ Rosie A.J. Bruwer for Three Gables LLC
2 CH Revolver Dena Lopez for Kay Marschel
3 Candalight Redd Crabtree for Crabtree Farms, Inc
4 Frankenberry Gerhardt Roos for Alliance Stud

Junior Stake Number of entries in class:2
1 Snowman Redd Crabtree for Crabtree Farms, Inc
2 She’s My Justification Mitchell Clark for MLS Equestrian LLC

3-Year-Old Number of entries in class:5
1 Samuri Lady Peter Palmer for Carl Fischer Jr.
2 Sometimes You Feel Like A Nut Joan Lurie for Nancy Leigh Fisher
3 Crackerjack Blue Nelson Green for Mount Saddlebreds
4 HS Daydream’s Dream Girl George Knight for Hagan Saddlebreds, Inc.
5 Warrior’s Carumba Gene Van Der Walt for Singing Hills Stable

2-Year-Old Number of entries in class:2
1 Catherine Of Aragon Gene Van Der Walt for Singing Hills Stable
2 Cabernet’s Fire And Ice Marcos Montero for Liz Connor and Kathy Meadows

Amateur Stake Number of entries in class:4
1 Dances On Air Sharla Deuschle for R.C. Deuschle
2 Simbara’s Living Legend Christine Broder for Split Decision LLC
3 Gypsy’s Party Doll Vernon “Chip” Wise for Vernon “Chip” Wise
4 Kid For A Day Flecia Fairey for Flecia Fairey

^Back to Top

PARK

Stake Number of entries in class:6
1 Blue Bikini Jacqueline Beck for Diane Sembler
2 Bob Bobaloo A.J. Bruwer for A.E. Nelson
3 Designer Quality John Biggins for Macey Ronnkvist
4 Cloverleaf Freedom Writer Gerhardt Roos for Bill Schoeman
5 Imperiaptor Laurel Nelson for Laurel Nelson
6 CH Kalarama Shiraz Drew Taylor Hewitt for Drew Taylor Hewitt

Open Number of entries in class:6
1 The Rhumba Annalize Van Der Walt for Singing Hills Stable
2 I’m A Skywatcher Heather DiGiannantonio for Rachel Seifert
3 Bob Bobaloo A.J. Bruwer for A.E. Nelson
4 Imperiaptor Laurel Nelson for Laurel Nelson
5 Designer Quality John Biggins for Macey Ronnkvist
6 K & J’s He’s Extra Fortunate Greg Reason for Jessica Wallace

Junior Number of entries in class:5
1 Nut A Chance Don Harris for Don and Judy Harris
2 Warp Speed Ahead Cydni Simmons for Tia Rai Zukowski
3 Attache’s Mirror Image Chris Brannan for Jan Frame
4 MW War Image’s Lady Wyatt “Richmond” DeHart for Hart To Hart Stables
5 Love The Blues Clark Clouse for Carolyn and Stephen Henderson

Amateur Number of entries in class:6
1 Phind The Treasure David Rudder for Joan Hamilton
2 Blue Bikini Brooke Jacobs for Diane Sembler
3 Big Man On Campus Beth Bidon for Barbara Hendrickson
4 In A Nutshell Anna Leigh Amrein for Anna Leigh Amrein
5 Callaway’s Blue Waltz Mollie Kregor for Susan “BeBe” Olcott
6 Just Like That Erica Salley for Antares Farm & Stables

^Back to Top

PLEASURE

Five-Gaited Championship Number of entries in class:6
1 Simbara’s Cup Of Sugar Ali Judah for Terri Dolan
2 Design Star Charlotte Kurtz for David Mount
3 Bi Mi’s Southern Rose Deborah Butler for Deborah Butler
4 CH Sprinkles Deborah Orr for Rainbow Princess Farms, LLC
5 Be Delicious Marsha Wallen for Wallen Central, Inc.
6 CH Ima Star-Buck Sandra Halliburton for Derek and Sandra Halliburton

Five-Gaited Open Number of entries in class:6
1 CH Callaway’s Kit Carson Susan Shepherd for David Rudder
2 Simbara’s Cup Of Sugar Ali Judah for Terri Dolan
3 CH Sprinkles Deborah Orr for Rainbow Princess Farms, LLC
4 Bi Mi’s Southern Rose Ashley Wilson for Deborah Butler
5 CH Ima Star-Buck Sandra Halliburton for Derek and Sandra Halliburton
6 Undulata’s Confidential Kathy Scherer for Judy Denenholz

Junior Exhibitor Five-Gaited Number of entries in class:6
1 No Fear Tyler DeVore for Doris Crumpler
2 Boxers ‘N Chaps Drew Taylor Hewitt for Barbara Gaynor
3 Out Too Late Kara Hachigian for Texas K Club, LLC
4 One More Kiss Cheyenne Mabey for High Hickory Farm
5 Oom Pah Pah Anna Rogers Daub for Robin Rogers
6 Miss Viviana Mitchell Tunstall for Karen Lee

Three-Gaited Championship Number of entries in class:6
1 Got Sox Appeal Susan “BeBe” Olcott for Susan “BeBe” Olcott
2 CH Tipitina Mildred Pyles for Johannes and Sharon Evans
3 Captain Sparrow JJS Caroline Skinner for James and Judy Skinner
4 Callaway’s Love Me Or Leave Me Jackie Schutt for Lucinda Hartley
5 I’m Questionable Ashley Biggins for Ashley Biggins
6 Tempestuous Jeanna Calabrese for Jeanna Calabrese

Three-Gaited 18-&-Over Number of entries in class:6
1 Sir William Rogers Lauren Pope for Mike Felty and Marcia Sisco
2 Xanthos Melody Adler for Aurora Farms LLC
3 Reedann’s Whodunnit Ali Judah for Terri Dolan
4 Mo’Town Memories Charlotte Kurtz for Omer’s Horse Stuff
5 CH Tipitina Mildred Pyles for Johannes and Sharon Evans
6 Captain Sparrow JJS Caroline Skinner for James and Judy Skinner

Novice Number of entries in class:6
1 Rhondo Sally McCue Grieme for Perry and Sally McCue Grieme
2 Birthday Kiss Carla Ritzie for Carl Holden Jr.
3 Got Sox Appeal Susan “BeBe” Olcott for Susan “BeBe” Olcott
4 Tempestuous Jeanna Calabrese for Jeanna Calabrese
5 I’m Questionable Ashley Biggins for Ashley Biggins
6 Up To Snuph Marsha Wallen for Wallen Central, Inc.

Junior Exhibitor Championship Number of entries in class:6
1 My Sudden Surprise Macey Joan Miles for Michelle Hartman
2 Calibogue Charm Delaney Webb for Morgan Reiser Stables LLC
3 Whole Lotta Verve Kara Hachigian for James Orr
4 Milady Huntly Alexandra Foster for Alexandra Foster
5 A First Tyler DeVore for Zachary Duffy
6 Just Go With It Drew Taylor Hewitt for John Herbst

Junior Exhibitor Stake Number of entries in class:5
1 No Fear Tyler DeVore for Doris Crumpler
2 Oom Pah Pah Anna Rogers Daub for Robin Rogers
3 Boxers ‘N Chaps Drew Taylor Hewitt for Barbara Gaynor
4 Into The Wind Kaylee Smith for Kaylee and Price Smith
5 Out Too Late Kara Hachigian for Texas K Club, LLC

Junior Exhibitor Number of entries in class:6
1 My Sudden Surprise Macey Joan Miles for Michelle Hartman
2 Metropolis Cheyenne Mabey for Tracy Boyer Garcia
3 Milady Huntly Alexandra Foster for Alexandra Foster
4 You Move Me Hannah Houske for Shelby Farm and Stables, LLC
5 Just Go With It Drew Taylor Hewitt for John Herbst
6 Mistress Kirby K Abby Lauer for Two Creeks Farm

Park Pleasure Championship Number of entries in class:5
1 Mr. Bling Daniel Lockhart for Garlington Saddlebreds LLC
2 Callaway’s Nachelle Mackenzie Lyttle for Ricky Cook and Bruce Williams
3 Denominator Wyatt “Richmond” DeHart for Brittany White
4 All The Candy Melisse Sharkey for Laranbo Farm
5 Clearly Topless Kathy Scott for Julianne and Robert Wilson

Park Pleasure Number of entries in class:6
1 Callaway’s Nachelle Mackenzie Lyttle for Ricky Cook and Bruce Williams
2 Cashew Mitchell Clark for Edward Clark
3 Captain Kangaroo Zachary Duffy for Burlington Saddlebreds
4 Denominator Wyatt “Richmond” DeHart for Brittany White
5 Ro & Me’s Out Of The Ashes Renee Philpot for Ro & Me LLC
6 Increase The Heat Andre Van Schalkwyk for Gary Crump and Dr. Nancy Trent

Junior Park Pleasure Stake Number of entries in class:6
1 Mr. Bling Daniel Lockhart for Garlington Saddlebreds LLC
2 Deep Blue Secret John Field for Carl Fischer Jr.
3 Ready Or Nut Koren Mercer for Milo Jones and Koren Mercer
4 The Final Four George Schmid for Silver Brook Stables, Inc.
5 Bellino Chris Reiser for Cheryl Friedman
6 Cashew Mitchell Clark for Edward Clark

Amateur Park Pleasure Number of entries in class:4
1 Harlem’s Spark Donna Thrane for Jack Jr. Thrane
2 Life Is A Cabernet TS Mary Kate Fahy for Stephens College
3 All The Candy Melisse Sharkey for Laranbo Farm
4 Eccentric Heir JJW Lauren Marley for Kaelin Jansen

3-Year-Old Park Pleasure Number of entries in class:5
1 Off The Record Robert Byers for Amy Dix Rock
2 Couchez John Biggins for Sara Haynes
3 Kalarama’s Cosmogirl Wyatt “Richmond” DeHart for Jack Cumber
4 My Dear John John Lewis McKeown for John Lewis McKeown
5 Undulata’s Northern Star Will Harris for Jennifer and Steven White

^Back to Top

PLEASURE DRIVING

Championship Number of entries in class:5
1 Double Or Nuttin’ Priscilla Marconi for Tri Color Ventures Inc.
2 CH Callaway’s Halley’s Comet Christine Broder for Split Decision LLC
3 Major Buck Audrey Lowry for Kathryne Stief
4 Hello Mary Lou Jack Cumber for Jack Cumber
5 Rosey Dollface Kristin Solien for Granite Hill Stable

Open Number of entries in class:6
1 With A Friend Marion “Bit” Hutcheson for Happy Valley Stables, Inc.
2 CH Callaway’s Halley’s Comet Christine Broder for Split Decision LLC
3 Double Or Nuttin’ Priscilla Marconi for Tri Color Ventures Inc.
4 CH Heir To A Star Sharla Deuschle for Sharla Deuschle
5 Harlem’s Nightcap Dan Hall for D.E.S.P. Saddlebreds, LLC
6 On The Record Dr. Bing Crosby for Isabelle Fuchs

Junior Exhibitor Number of entries in class:1
1 Major Buck Mitchell Tunstall for Kathryne Stief

^Back to Top

COUNTRY PLEASURE

Three-Gaited Championship Number of entries in class:6
1 Negative Image Susan “BeBe” Olcott for Susan “BeBe” Olcott
2 CH Pierre Cardin Beth Bidon for Barbara Hendrickson
3 CH Catalyst Commander Maguire Hall for Maguire Hall LLC
4 Juicy Fruit Karen Fetty Thompson for Karen Fetty Thompson
5 King’s Lovebird Dr. Nancy Trent for Dr. Nancy Trent
6 Playboy’s Golden Legacy Courtney Benson for Donna Benson

Junior Exhibitor Three-Gaited Championship Number of entries in class:2
1 Our Fallen Angel Dakota Reiser for Cheryl Friedman
2 Ambersun Anna Schweitzer for Lori Jackson

Junior Exhibitor Number of entries in class:6
1 Our Fallen Angel Dakota Reiser for Cheryl Friedman
2 Sophia Galloway Cheyenne Mabey for Margaret Elva MacGregor
3 De La Hoya Hannah Houske for Shelby Farm and Stables, LLC
4 Kiss Me Goodnight Emily Hopp for Dr. Merrell Magelli
5 Ambersun Anna Schweitzer for Lori Jackson
6 Cameo’s Natalia Drew Taylor Hewitt for Steve Joyce and Elizabeth McGowin

^Back to Top

COUNTRY PLEASURE DRIVING

Championship Number of entries in class:4
1 Arrowhead’s Captain Morgan Marti Lockwood for Marti Lockwood
2 Photo Prince Mozelle Anson for Mozelle Anson and Gail Kline
3 Bungalow Bill Molly Steinkamp for Jane Steinkamp
4 Oman’s Native Rebel Debra Bauer for Debra Bauer

Open Number of entries in class:6
1 CH It’s Good Karma Elizabeth Gottlieb for Elisabeth Goth
2 I Shot The Sheriff Kathy Snyder for Tom Allebaugh and Michael Hylton
3 Majestic Monsieur Kathy Capsuto-Walker for Kay Marschel
4 Arrowhead’s Captain Morgan Marti Lockwood for Marti Lockwood
5 Photo Prince Mozelle Anson for Mozelle Anson and Gail Kline
6 Curtis Lowe Melanie Mooney for Melanie Mooney

^Back to Top

WESTERN

Western Country Championship Number of entries in class:6
1 Upton Sinclair Charlotte Kurtz for Scarlett Mattson
2 Delightful Fascination Debi Chylek for Debi Chylek
3 Heirilee Skylar Rueff for Skylar Rueff
4 CH America’s Lass Lindsay Sowell for Suzanne Bradshaw
5 Prince In The Park Lisa McMackin for Dr. Robert Pugh, Jr.
6 Gun Medal Amy Dix Rock for Dr. Beverly Costinew

Western Country Number of entries in class:6
1 Delightful Fascination Debi Chylek for Debi Chylek
2 Upton Sinclair Charlotte Kurtz for Scarlett Mattson
3 Prince In The Park Lisa McMackin for Dr. Robert Pugh, Jr.
4 Gun Medal Amy Dix Rock for Dr. Beverly Costinew
5 CH America’s Lass Lindsay Sowell for Suzanne Bradshaw
6 Heirilee Skylar Rueff for Skylar Rueff

^Back to Top

ROAD HORSE

Roadster To Bike Stake Number of entries in class:4
1 Valparaiso Thomas Fiedler for Thomas Fiedler
2 Chanteur PV Merrill Murray for Rob Tanner
3 Scruff Melinda Moore for Melinda Moore
4 L. F. Party Guy Randy Cole for Mozelle Anson

Open Number of entries in class:5
1 Valparaiso James Lowry for Thomas Fiedler
2 Street Legal GRS Juan Rios for Dr. Robert Pugh, Jr.
3 Eclipse Shane Mullens for Stevie Bagdasarian
4 L. F. Party Guy Randy Cole for Mozelle Anson
5 Hot Lips Jimmy Robertson for Joan Dalphon

Amateur Roadster to Bike Stake Number of entries in class:2
1 The Last Call Judith McNeish for Ian Fromowitz and John Gimblett
2 Talladega Nights Lisa McMackin for Lisa McMackin

^Back to Top

ROADSTER PONY

Championship Number of entries in class:5
1 Heartland Painted Creation Merrill Murray for Luanne Malone
2 Wild Turkey JF Keith Johnson for Keith Johnson
3 Heartland Summer Storm Geof Dixon for Betty Bishop and Warren Featherston
4 Crystal Creek’s Springtime Tom Lowry for Mary Gaylord McClean
5 Heartland Showin’ Off Janel Scott for Janel Scott

Open Number of entries in class:6
1 Heartland Painted Creation Debbie Foley for Luanne Malone
2 Heartland Curtain Call Juan Rios for Lindsay Paige Jones
3 Crystal Creek’s Springtime Tom Lowry for Mary Gaylord McClean
4 Murry Dickson Sally McCue Grieme for Perry and Sally McCue Grieme
5 Listen Up Mike Felty for Mike Felty
6 Heartland Summer Storm Kathy Capsuto-Walker for Betty Bishop and Warren Featherston

Junior Number of entries in class:2
1 Reedann’s Carte Blanche Geof Dixon for Paula Schmidt
2 Showtimes Anna Marie Greg Reason for Greg Reason

Amateur Number of entries in class:6
1 Regal’s Promoter LF Jeff McClean for Mary Gaylord McClean
2 Wild Turkey JF Keith Johnson for Keith Johnson
3 Heartland Summer Storm Geof Dixon for Betty Bishop and Warren Featherston
4 Heartland Showin’ Off Janel Scott for Janel Scott
5 Cruz’n Susan Leslie Schaefer for Leslie Schaefer
6 Heartland Flyaway Robert Woodyard for Robert Woodyard

Junior Exhibitor Number of entries in class:2
1 Regal’s Amigo LF Kirstie Buerkley for Toni Nastali
2 Silver Oaks Sinner And Saint Sloan Fleig for Lisa McMackin

Roadster Pony Under Saddle Number of entries in class:1
1 Miss Fuente Anya Rothgeber for Mike Tunstall

^Back to Top

HACKNEY PONY

Open Number of entries in class:3
1 Heartland Globe-Trotter Juan Rios for Sandra Surber
2 Regal’s Trademark LF Mary Gaylord McClean for Golden Creek Farms, Inc.
3 Nobu Karen Frickey for Karen Frickey

Amateur Number of entries in class:2
1 CH Classical Dancer Kathy Mulvaney-Buente for Kathy Mulvaney-Buente
2 Extremely Fine Candi Aversenti for Candied Partners

^Back to Top

HARNESS PONY

Open Number of entries in class:2
1 Front Page News Juan Rios for Sandra Surber
2 Emperor LF Lindsay Lavery for Kathy Mulvaney-Buente

Amateur Number of entries in class:3
1 Major Impact Karen Frickey for Karen Frickey
2 Heartland Queen Of The Road Susan “BeBe” Olcott for Susan “BeBe” Olcott
3 Last Call Mary Gaylord McClean for Golden Creek Farms, Inc.

^Back to Top

HACKNEY PLEASURE DRIVING

Open Number of entries in class:4
1 Heartland Electra Keith Johnson for MCQ Hackneys & Saddlebreds
2 Limited Edition Nita Isgrigg for Jordyn Isgrigg
3 Music City Lisa McMackin for Charlotte Goodman
4 Showtime’s So Tuff Kayla Kroff for Kayla Korff

^Back to Top

MISCELLANEOUS

Open English Pleasure Pony Number of entries in class:2
1 Cheetah’s Admiral Ethan Lane Allen DeVore for Stephanie Morrison
2 Candlelight Revival Makayla Wilson for Brandy Johnson

^Back to Top

EQUITATION

17-&-Under Number of entries in class:1
1 Christine Oser

UPHA 10-&-Under Walk-&-Trot Challenge Cup Number of entries in class:4
1 Jessica Manzo
2 Noah Justice
3 Mary Ledford
4 Makayla Wilson

Pleasure Equitation Number of entries in class:4
1 Kaitlin Kelly
2 Kohlette Weaver
3 Kaeley Arterburn
4 Kara Hachigian

UPHA Pleasure Challenge Cup Number of entries in class:4
1 Kate Melican
2 Jordyn Isgrigg

Archives

Comments are closed.