Greater Boston Charity

Jun 11th, 2012 | By | Category: Show Results


Greater Boston Charity
Date of show: 5/25/2012

# Days in show: 3 # Entries in show:

Five-Gaited
Three-Gaited
Fine Harness
Park
Pleasure
Pleasure Driving
Country Pleasure
Country Pleasure Driving
Western
Hunter
Road Horse
Roadster Pony
Hackney Pony
Harness Pony
Hackney Pleasure Driving
Miscellaneous
Equitation

^Back to Top

FIVE-GAITED

Five-Gaited Jackpot Number of entries in class:2
1 He’s The One Jon Douglas for Kathleen Osnoe
2 Worthy’s World To Know Careen DuBuc for Phoenix Prophecies LLC
3 Great Day’s Silver Lining Elizabeth Levesque for Jennifer Forbes Reno

Junior/Novice Number of entries in class:5
1 Cuttin Up Jaisen Von Ballmoos for Daniel Mitchell
2 Fairfax Strictly Ballroom Rob Turner for Holly and John Tumiel
3 Show Me More Darlene Trento Wright for Tamarra Mitchell
4 Sunset Titleist Luman Wadhams for Lynda St. Andre
5 Callaway’s Network David Arnold for Ann MacMurray Cox

Amateur Championship Number of entries in class:3
1 Song For A Lady Sharon Alemian for Sharon Alemian and Lee Wagoner
2 Freaky Heir Lines Paulette Brim for Paul Brim
3 Kalarama’s Hollywood Lights Conor Henry for Deidre Henry and Darla Faye Wright

Amateur Number of entries in class:4
1 Song For A Lady Sharon Alemian for Sharon Alemian and Lee Wagoner
2 Battle’s Radar Rick Daigle for Rick Daigle
3 Freaky Heir Lines Paulette Brim for Paul Brim
4 Clover Hill’s Wild Again Julie Barker for Julie Barker

Junior Exhibitor Number of entries in class:1
1 Kalarama’s Hollywood Lights Conor Henry for Deidre Henry and Darla Faye Wright



^Back to Top

THREE-GAITED

Three-Gaited Jackpot Number of entries in class:3
1 SJ The Smart Lady (SA) Rob Turner for Holli Esposito
2 Kalarama’s Personality Plus Gavin Kurt Gagnon for Gavin Kurt Gagnon
3 Callaway’s Can’t Go Home Again Dorothy Cobb for Dorothy Cobb

Junior/Novice Number of entries in class:1
1 Callaway’s Can’t Go Home Again Dorothy Cobb for Dorothy Cobb

Amateur Championship Number of entries in class:3
1 The Boogie Woogie Man Alissa Leonard for Sammi Hazen
2 Titleist Patrick Elizabeth Levesque for Jennifer Forbes Reno
3 Southern Tango Jennifer Forbes Reno for Jennifer Forbes Reno

Amateur Number of entries in class:4
1 Southern Tango Jennifer Forbes Reno for Jennifer Forbes Reno
2 The Boogie Woogie Man Alissa Leonard for Sammi Hazen
3 Tom Lewis Rick Daigle for Rick Daigle
4 Titleist Patrick Elizabeth Levesque for Jennifer Forbes Reno

Junior Exhibitor Championship Number of entries in class:1
1 Smokin’ Joe Fraiser Rachel Sargent for David Caldwell

Junior Exhibitor Number of entries in class:1
1 Smokin’ Joe Fraiser Rachel Sargent for David Caldwell

^Back to Top

FINE HARNESS

Fine Harness Jackpot Number of entries in class:2
1 Unclaimed Janet Beardsley-Blanco for Janet Beardsley-Blanco
2 It’s Ballistic Nancy Cashman Reed for Nancy Cashman Reed

^Back to Top

PARK

Championship Number of entries in class:1
1 My Minuet Luman Wadhams for Elaine Gregory

Open Number of entries in class:2
1 My Minuet Luman Wadhams for Elaine Gregory
2 The Red Storm Rising Theresa Guillemette for Beverly Davis

Amateur Championship Number of entries in class:8
1 Victory’s Lady Fox Jacklyn Roya Mahvi for Caryl and Jacklyn Roya Mahvi
2 Breaking Vegas Glenn Gonsalves for Glenn Gonsalves
3 The Red Storm Rising Beverly Davis for Beverly Davis
4 Party For Two Alexis Taylor Pearson for David and Lisa Pearson
5 Go Big Blue Lilly Birch for Lilly Birch
6 Heathermoor’s New Song Deanne Wilson for Deanne Wilson

Amateur Number of entries in class:7
1 Victory’s Lady Fox Jacklyn Roya Mahvi for Caryl and Jacklyn Roya Mahvi
2 Breaking Vegas Glenn Gonsalves for Glenn Gonsalves
3 Ghostly Blue Melina LaBontÈ for Judith and Melina LaBontÈ
4 The Red Storm Rising Beverly Davis for Beverly Davis
5 Party For Two Alexis Taylor Pearson for David and Lisa Pearson
6 Heathermoor’s New Song Deanne Wilson for Deanne Wilson

Junior Exhibitor Championship Number of entries in class:4
1 CH Callaway’s Forty-Niner Jackie Maynard for Jackie and Pamela Maynard
2 My California Girl Kaylee May for John and Pam May
3 Sweet Saralee Matthew Roy for Mark and Sandy Horne
4 Soho Nice Carly Lettre for Carly and Sarah Lettre

Junior Exhibitor Number of entries in class:4
1 My California Girl Kaylee May for John and Pam May
2 Sweet Saralee Matthew Roy for Mark and Sandy Horne
3 CH Callaway’s Forty-Niner Jackie Maynard for Jackie and Pamela Maynard
4 Soho Nice Carly Lettre for Carly and Sarah Lettre

^Back to Top

PLEASURE

Five-Gaited Championship Number of entries in class:5
1 Ventura’s Stella Bella Jessica St. Andre for Elaine Gregory
2 Don’t Ask Why WRF Sharon Stoltz for Sharon Stoltz
3 New York Classic JJS Tiffany DeGroot for Tiffany DeGroot
4 LA Sir Top Hat Delores Barker for Burbank & Collins Partnership LLP
5 Ben West Bonnie Bulens for Bonnie Bulens

Five-Gaited Open Number of entries in class:5
1 Don’t Ask Why WRF Sharon Stoltz for Sharon Stoltz
2 New York Classic JJS Tiffany DeGroot for Tiffany DeGroot
3 Ventura’s Stella Bella Jessica St. Andre for Elaine Gregory
4 LA Sir Top Hat Delores Barker for Burbank & Collins Partnership LLP
5 Ben West Bonnie Bulens for Bonnie Bulens

Three-Gaited Championship Number of entries in class:10
1 Stocco Amanda Murchison for Amanda Murchison
2 Designed To Shine Betts Coup for Betts Coup
3 Who Cathy Rogers-Holmes for Cathy Rogers-Holmes
4 White Lace Stockings Jennifer Bastarache for Kristin and Mark Manowski
5 Callaway’s Darlington Jill Henderson for Jill Henderson
6 Royally Made Teddy Fortin for Teddy Fortin

Three-Gaited 18-&-Over Number of entries in class:11
1 Stocco Amanda Murchison for Amanda Murchison
2 Hillcroft Sweet Kiss Melissa Beckett for Melissa Beckett
3 Royally Made Teddy Fortin for Teddy Fortin
4 Designed To Shine Betts Coup for Betts Coup
5 Callaway’s Darlington Jill Henderson for Jill Henderson
6 White Lace Stockings Jennifer Bastarache for Kristin and Mark Manowski

Novice Rider Championship Number of entries in class:10
1 Clever Trevor Janet Lewis for Janet Lewis
2 Twist And Twirl Carole Sabatello for Carole and Gill Sabatello
3 No Cover Charge Peter Abdow for Peter Abdow
4 Michael’s Moving Man Erin Cummings for Erin Cummings
5 Marcus Heirelius Claire Kornegay for Claire Kornegay
6 Lismore’s Brian Boru Amy Moody for Amy Moody

Novice Rider Number of entries in class:10
1 Callaway’s One For The Money Kelly Whitehead for Kelly Whitehead
2 Twist And Twirl Carole Sabatello for Carole and Gill Sabatello
3 Clever Trevor Janet Lewis for Janet Lewis
4 No Cover Charge Peter Abdow for Peter Abdow
5 Lismore’s Brian Boru Amy Moody for Amy Moody
6 Marcus Heirelius Claire Kornegay for Claire Kornegay

Junior Exhibitor Championship Number of entries in class:5
1 A Rift In Time Katie Owen for Phoenix Prophecies LLC
2 I’m Impressive Owen Binnie for Pamela Binnie
3 Gypsy Diamond Matthew Roy for Matthew and Sara Roy
4 Tour D’Or Sydney Noyes for Dawn DelTorchio
5 Callback Laurie Nichols for Laurie Nichols

Junior Exhibitor Number of entries in class:6
1 I’m Impressive Owen Binnie for Pamela Binnie
2 Gypsy Diamond Matthew Roy for Matthew and Sara Roy
3 A Rift In Time Katie Owen for Phoenix Prophecies LLC
4 Callback Laurie Nichols for Laurie Nichols
5 CSF Spesally Anthea Colinet for Anthea and Christopher Colinet
6 Tour D’Or Sydney Noyes for Dawn DelTorchio

Park Pleasure Championship Number of entries in class:13
1 Charm’s Dream Come True Rob Turner for Bridget Parker
2 The Ice Tiger Darlene Trento Wright for Darlene Trento Wright
3 HS First Day Brian Vique for Brian Vique
4 Select Star Luman Wadhams for Elaine Gregory
5 Guaranteed Delivery Lindsay Westover for Lindsay Westover
6 You Gotta Have Faith Debra Faulkner for Debra Faulkner

Park Pleasure Number of entries in class:12
1 Charm’s Dream Come True Rob Turner for Bridget Parker
2 The Ice Tiger Darlene Trento Wright for Darlene Trento Wright
3 You Gotta Have Faith Debra Faulkner for Debra Faulkner
4 Platinum’s What A Rush Marissa Gillispie for Marissa Gillispie
5 Gracie Divine David Cater for Catie and David McCool
6 HS Dream Of Me Luman Wadhams for Elaine Gregory

Junior Park Pleasure Number of entries in class:7
1 HS First Day Brian Vique for Brian Vique
2 Select Star Luman Wadhams for Elaine Gregory
3 Nutty Irishman Kyle Gagnon for Janet Beardsley-Blanco

^Back to Top

PLEASURE DRIVING

Championship Number of entries in class:3
1 The Cardiac Kid Catherine Shanafelt for Dorothy Cobb
2 Designed For Success Judy Motley for Judy Motley
3 Begotten Krystle Doyle for Lesley Cummin

Open Number of entries in class:3
1 Designed For Success Judy Motley for Judy Motley
2 The Cardiac Kid Catherine Shanafelt for Dorothy Cobb
3 Begotten Krystle Doyle for Lesley Cummin

^Back to Top

COUNTRY PLEASURE

Championship Number of entries in class:1
1 Color Copy Butch Hartnagle for George Hartnagle

Open Number of entries in class:2
1 Color Copy Butch Hartnagle for George Hartnagle
2 Titleist Twilight Gail Moriarty for Gail Moriarty

^Back to Top

COUNTRY PLEASURE DRIVING

Championship Number of entries in class:1
1 Color Copy Butch Hartnagle for George Hartnagle

Open Number of entries in class:2
1 Color Copy Butch Hartnagle for George Hartnagle
2 Titleist Twilight Gail Moriarty for Gail Moriarty

^Back to Top

WESTERN

Western Country Championship Number of entries in class:3
1 Charm’s Choice Catherine Shanafelt for Patricia Shanafelt
2 Memories Of Forty-Second Street Barbara Adams- Grasso for Barbara Adams- and Pat Grasso
3 Ultimate Aces Julie Lanocha for Julie Lanocha

Western Country Number of entries in class:3
1 Charm’s Choice Catherine Shanafelt for Patricia Shanafelt
2 Memories Of Forty-Second Street Barbara Adams- Grasso for Barbara Adams- and Pat Grasso
3 Ultimate Aces Julie Lanocha for Julie Lanocha

^Back to Top

HUNTER

Hunter Country Championship Number of entries in class:4
1 Midnight Eclipse Rachael Rowley-Aquitaine for Elizabeth McCracken
2 Fizz Royale Jessica St. Andre for Jessica and Lynda St. Andre
3 Pearl’s Last Bravo Mary Kate McClure for Barbara and Brian Fitzsimmons
4 Sniggles And Snuffles Shannon Sullivan for J. C. Compagna

Hunter Country Number of entries in class:5
1 Midnight Eclipse Rachael Rowley-Aquitaine for Elizabeth McCracken
2 Sniggles And Snuffles Shannon Sullivan for J. C. Compagna
3 Fizz Royale Jessica St. Andre for Jessica and Lynda St. Andre
4 Pearl’s Last Bravo Mary Kate McClure for Barbara and Brian Fitzsimmons

Saddle & Bridle’s Hunt Seat Classic Number of entries in class:1
1 Pearl’s Last Bravo Mary Kate McClure for Barbara and Brian Fitzsimmons

^Back to Top

ROAD HORSE

Roadster to Bike Championship Number of entries in class:2
1 Blaze Of Sunshine Luman Wadhams for Ann MacMurray Cox
2 Frannie’s Girl Ann MacMurray Cox for Ann MacMurray Cox

Open Number of entries in class:2
1 Blaze Of Sunshine Luman Wadhams for Ann MacMurray Cox
2 Frannie’s Girl Ann MacMurray Cox for Ann MacMurray Cox

^Back to Top

ROADSTER PONY

Championship Number of entries in class:4
1 Dun-Haven Highly Impressive Kellie Saccocia for Kellie Saccocia
2 Heartland Awesome Queen Tyler Lampropoulos for John and Sheryl Lampropoulos
3 Kilbro’s Be Impressive Donna White for Kathy Comeau and Donna White
4 Showstar’s Destiny Nicholas Villa for Nicholas Villa

^Back to Top

HACKNEY PONY

Championship Number of entries in class:3
1 Exhilarating Marjorie Kenney for Marjorie and Milford Kenney
2 Skymark Sue Spann for Spann Equine LLC
3 Mr. MacGillycuddy Robin McGahey for Charlotte Semones Carter

^Back to Top

HARNESS PONY

Championship Number of entries in class:2
1 Dun-Haven Truly Impressive John Lampropoulos for Dr. Andrea Parkman
2 Truly Naughty By Nature Rodney Hicks for Kathy Comeau

^Back to Top

HACKNEY PLEASURE DRIVING

Championship Number of entries in class:1
1 Future Star Paulette Brim for Tracy Burkhead and Mary Field

Open Number of entries in class:1
1 Future Star Paulette Brim for Tracy Burkhead and Mary Field

^Back to Top

MISCELLANEOUS

Open English Pleasure Championship Number of entries in class:13
1 Roseridge Get Ready Alexandra Briggs for SBR Trust
2 Sterling Silver Charm Jessica St. Andre for Jessica and Lynda and Rachel St. Andre
3 Roseridge’s Keep Coming Kristin Degroot for Robert Degroot
4 Goldencrest Northern Lights Suzanne Haberek for Alexa Bik
5 Key Biscayne Sara Foy for Michael and Sara Foy
6 Harlem’s Hidden Asset Chelsea Tevanian for Jennifer Forbes Reno

Open English Pleasure Number of entries in class:8
1 Sterling Silver Charm Jessica St. Andre for Jessica and Lynda and Rachel St. Andre
2 Roseridge’s Keep Coming Kristin Degroot for Robert Degroot
3 Macht Of The Manor Ethel Nye for Lynne Byers
4 Isabella Rhiannon John Tumiel for John Tumiel
5 Briarhill’s No Foolin’ Jennifer Smith- Elliott for Jennifer Smith- Elliott
6 Hattie Emily O’Neill for Rosemary Saccocia

Open English Pleasure Novice Number of entries in class:12
1 Gone Strapless Kevin Tomasko for Julia Hyndman
2 Kestrel Matt Lightner for Rikki Waterhouse
3 Roseridge’s Keep Coming Kristin Degroot for Robert Degroot
4 Ultra’s Superlative J. C. Compagna for Steven Shook
5 Olympic Moment Tara Domajon for Theresa Guillemette
6 Hillcroft Sweet Kiss Melissa Beckett for Melissa Beckett

Open English Pleasure Novice Rider Championship Number of entries in class:10
1 Midnight Snow Norma Pierce Arel for Norma Pierce Arel
2 Kiann’s Red Pepper Corrine Nelson for Lillian Gilpin
3 Champagne Reve Anne Tasch for Cheryl Innis
4 Diamond’s Lady Ariele Lori Lotti for Linda Weber
5 Syncopation Alyssa Medico for Daisy Biesler
6 Mannington Dante I Makayla Heintselman for Taylor River Farm

Open English Pleasure Novice Rider Number of entries in class:13
1 CBMF Class Act Robin Long for Robin Long
2 Rosewall’s River Dance Janet Chapman for Viola Oliver
3 Champagne Reve Anne Tasch for Cheryl Innis
4 Kiann’s Red Pepper Corrine Nelson for Lillian Gilpin
5 Syncopation Alyssa Medico for Daisy Biesler
6 MEM Let’s Go Girls Chloe Malvezzi for Chloe Malvezzi

Open English Pleasure Gentlemen Number of entries in class:6
1 HS First Day Brian Vique for Brian Vique
2 Attache’s Gentleman Jack Nicholas Villa for Theresa Atwood
3 Royalty At Midnight Brian Fitzsimmons for Brian Fitzsimmons
4 Ultra’s Superlative Katrina Snook for Steven Shook
5 Isabella Rhiannon John Tumiel for John Tumiel
6 Peace Treaty Mark Thurber for Mark Thurber

Open English Pleasure Ladies Number of entries in class:7
1 Goldencrest Northern Lights Suzanne Haberek for Alexa Bik
2 Key Biscayne Sara Foy for Michael and Sara Foy
3 Talbott Jessica Fish for J. C. Compagna
4 Hillcroft Sweet Kiss Melissa Beckett for Melissa Beckett
5 Highpoint’s Valentino April Provencher for April Provencher
6 PSF Coalson Lori Hubbard for Lori Hubbard

Open English Pleasure Junior Exhibitor Championship Number of entries in class:6
1 Palie O’Malley Olivia Chassman for Olivia Chassman and Denise Leville
2 Winsdown New Kensington Smita Boesch-Dining for William Boesch and Smita Boesch-Dining
3 The Martini Shot Audrey Griffin for Jessica Savinelli
4 Jort Brandon Marvelle for Donna Marvelle
5 Michael’s Moving Man Erin Cummings for Erin Cummings
6 Let’s Get It Started Lisa Antalik for Lisa Antalik

Open English Pleasure Junior Exhibitor Number of entries in class:11
1 The Wizard Morgan Casey for Caitlin Lynch
2 The Martini Shot Audrey Griffin for Jessica Savinelli
3 Winsdown New Kensington Smita Boesch-Dining for William Boesch and Smita Boesch-Dining
4 Hillwood Who’s Your Daddy Brittany Pothier for Brittany Pothier
5 CSF Spesally Anthea Colinet for Anthea and Christopher Colinet
6 Jort Brandon Marvelle for Donna Marvelle

Walk-&-Trot Pleasure Championship Number of entries in class:8
1 SIlverheels Cimmaron Kayla Clarke for Anna and Louise Spencer
2 Oh Gee Whiz Thea Post for Madeleine Bagshaw
3 Wicked Whispers Cassidy Bridges for Joe Webb
4 Gypsy’s First Edition Molly Hulett for Molly Hulett
5 Pennfield Tiffany Carina Bruno for Jan Bruno
6 Serpico Audra Lee for Chad Morgan Reiser

11-&-Under Walk-&-Trot Pleasure Number of entries in class:6
1 Serpico Audra Lee for Chad Morgan Reiser
2 Oh Gee Whiz Thea Post for Madeleine Bagshaw
3 SIlverheels Cimmaron Kayla Clarke for Anna and Louise Spencer
4 Gypsy’s First Edition Molly Hulett for Molly Hulett
5 Jean Pool Emma Ouellette for Beverly Davis
6 Fawn Ledge Audacious Melissa Mirabole for Northgate Stable

11-&-Under Walk-&-Trot Pleasure (Section 2) Number of entries in class:6
1 Avadonis Ashley Greene for Ashley and Michael Greene
2 Nocturnal Flash Isabella Scott for Isabella Scott
3 Wicked Whispers Cassidy Bridges for Joe Webb
4 Jane Doe MEM Kelsie Fielder for Kelsie Fielder
5 Mamo’s Flashlight Express Sophie Ouellette for Peggy Drummey

NEHC English Pleasure Number of entries in class:10
1 Highpoint’s Valentino April Provencher for April Provencher
2 Roseridge’s Keep Coming Tiffany DeGroot for Robert Degroot
3 Isabella Rhiannon John Tumiel for John Tumiel
4 Talbott Jessica Fish for J. C. Compagna
5 Roseridge Get Ready Alexandra Briggs for SBR Trust
6 Macht Of The Manor Ethel Nye for Lynne Byers

Open Pleasure Driving Championship Number of entries in class:4
1 Ten John Bennett for Judi Berg
2 Walterway’s Mighty Hifalutin Rachel St. Andre for Lynda St. Andre
3 Regardless Michelle Cravenno for Michelle Cravenno
4 Garland Rising Star Kate LaRose for Carol LaRose

Open Pleasure Driving Number of entries in class:5
1 Ten John Bennett for Judi Berg
2 Walterway’s Mighty Hifalutin Rachel St. Andre for Lynda St. Andre
3 Regardless Michelle Cravenno for Michelle Cravenno
4 Mitsuoko William Piazza for William Piazza
5 Garland Rising Star Kate LaRose for Carol LaRose

Open Western Pleasure Championship Number of entries in class:2
1 Sunny Acre’s Kaleidescope Cindy Harb for Cindy Harb
2 Celtic Charmer Lisa Gailunas for Lisa Gailunas

Open Western Pleasure Number of entries in class:6
1 He’s Baack Darlene Trento Wright for Calvin & Darlene Wright
2 Medomak French Invasion Rebecca Fish for Mary Denham
3 Sunny Acre’s Kaleidescope Cindy Harb for Cindy Harb
4 Western Star Victory Michelle Cravenno for Michelle Cravenno
5 Celtic Charmer Lisa Gailunas for Lisa Gailunas
6 My Cruise Ship Monica Southwick for Monica Southwick

Open Hunter Pleasure Championship Number of entries in class:10
1 Jax Chattanooga Kimberley Gilmore for Cheryl Marcelonis
2 Macht Of The Manor Ethel Nye for Lynne Byers
3 Positively Radiant Kristin Metivier for Kristen Meterier
4 Crazy For You Hannah Kalickman for Josh Merritt
5 KSB Wisdom Jillian Ammann for Doris and Jillian Ammann
6 Bear Brook Boomtown Doris Ammann for Doris Ammann

Open Hunter Pleasure Number of entries in class:11
1 Jax Chattanooga Kimberley Gilmore for Cheryl Marcelonis
2 Macht Of The Manor Ethel Nye for Lynne Byers
3 UC Virtue Ashley Gil for Ashley Gil
4 Bear Brook Boomtown Doris Ammann for Doris Ammann
5 Crazy For You Hannah Kalickman for Josh Merritt
6 KSB Wisdom Jillian Ammann for Doris and Jillian Ammann

Open Hunter Pleasure Junior Exhibitor Number of entries in class:5
1 Comiskey Park Mckenzie Snow for Susan Snow
2 Heir Fare Rachel St. Andre for Lynda and Rachel St. Andre
3 Wintergreen Sultana Emily Mulligan for Nicole Morrison
4 Sensational Impulse Emily Wise for Emily Wise
5 Hollybrook Now Hear This Christopher Chase for Sally Chase

Open Hunter Pleasure Junior Exhibitor Championship Number of entries in class:3
1 Comiskey Park Mckenzie Snow for Susan Snow
2 Heir Fare Rachel St. Andre for Lynda and Rachel St. Andre
3 Sensational Impulse Emily Wise for Emily Wise

Amateur Open Pleasure Pony Driving Championship Number of entries in class:1
1 Tunzafun Tucker Robin Newhall for Robin Newhall

Amateur Open Pleasure Driving Pony Number of entries in class:1
1 Tunzafun Tucker Robin Newhall for Robin Newhall

Friesian Single Pleasure Driving Number of entries in class:2
1 Roelof van Wolfshol John Bennett for Kristine Erickson
2 Mitsuoko William Piazza for William Piazza

Friesian Pleasure Driving Championship Number of entries in class:2
1 Mitsuoko William Piazza for William Piazza
2 Roelof van Wolfshol John Bennett for Kristine Erickson

Friesian Under Saddle Championship Number of entries in class:5
1 Jorrit Ethel Nye for Delia and Lou Fox
2 Roelof van Wolfshol Katherine Speer for Kristine Erickson
3 Wyatt Tricia Morrison for Dr. Andrea Parkman
4 Rinderd W Peggy Drummey for Peggy Drummey
5 Ytsen Monica Southwick for William Piazza

Friesian Under Saddle Number of entries in class:5
1 Jorrit Ethel Nye for Delia and Lou Fox
2 Rinderd W Peggy Drummey for Peggy Drummey
3 Ytsen Monica Southwick for William Piazza
4 Wyatt Tricia Morrison for Dr. Andrea Parkman
5 Roelof van Wolfshol Katherine Speer for Kristine Erickson

Friesian Costume Number of entries in class:1
1 Macht Of The Manor Ethel Nye for Lynne Byers

^Back to Top

EQUITATION

Championship Number of entries in class:4
1 Quinn Mercier
2 Hannah Carr
3 Cassie Bystrack
4 Shannon Lambert

17-&-Under Number of entries in class:4
1 Cailin Bridges
2 Gavin Kurt Gagnon
3 Shannon Lambert
4 Holly Hacskaylo

UPHA Challenge Cup Number of entries in class:6
1 Hannah Carr
2 Quinn Mercier
3 Holly Hacskaylo
4 Brittany Guillemette
5 Courtney Grant
6 Shannon Lambert

NHS Good Hands Number of entries in class:3
1 Kathryn Evans
2 Catie Chavette
3 Courtney Grant

NEHC Saddle Seat Medal Number of entries in class:5
1 Cassie Bystrack
2 Quinn Mercier
3 Hannah Carr
4 Holly Hacskaylo
5 Brittany Guillemette

11-&-Under Walk-&-Trot Number of entries in class:8
1 Audra Lee
2 Melissa Mirabole
3 Sophie Ouellette
4 Abigail Elizabeth Tate
5 Carina Bruno
6 Emma Ouellette

UPHA 10-&-Under Walk-&-Trot Challenge Cup Number of entries in class:5
1 Abigail Elizabeth Tate
2 Madeleine Bagshaw
3 Emma Ouellette
4 Sophie Ouellette

Pleasure Equitation Championship Number of entries in class:5
1 Morgan Casey
2 Rachel St. Andre
3 Kathryn Evans
4 Makayla Heintselman
5 Brandon Marvelle

Pleasure Equitation Number of entries in class:7
1 Morgan Casey
2 Kathryn Evans
3 Rachel St. Andre
4 Brandon Marvelle
5 Brittany Guillemette
6 Makayla Heintselman

Archives

Comments are closed.